Aktualności

Rekrutacja do Erasmusa

3 grudnia 2022

ZS7 realizuje projekt mobilności uczniów w edukacji szkolnej Erasmus+ Praktyki Zawodowe w Hiszpanii, czyli doświadczenie, którego nie zapomnisz.
 
Weszliśmy do grona szkół realizujących działania w obrębie projektów Erasmus+, który jest programem Unii Europejskiej, między innymi w dziedzinie edukacji. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Głównym celem nauczycieli zaangażowanych w projekt jest nie tylko prowadzenie zajęć zgodnych z programem nauczania, ale również wspieranie, pokazywanie innych możliwości rozwoju osobistego uczniów oraz uczestnictwo w dialogu międzynarodowym.
 
Tym samym udział w projekcie daje możliwość poszerzenia horyzontów edukacji, rozwoju nowych umiejętności i zainteresowań. Ważnym celem jest zachęcenie do pojmowania edukacji jako instytucji globalnej, poszerzenia świadomości kulturowej oraz językowej, a także wdrożenie zdrowego stylu życia. Głównymi celami projektu są:
Poprawa jakości zarządzania przez współpracę z organizacjami edukacyjnymi z innych krajów europejskich oraz wymianę doświadczeń
Wdrożenie innowacyjnych metod pracy z zakresu kształcenia językowego oraz zawodowego – organizacja zagranicznych staży zawodowych dla uczniów
Zbudowanie wizerunku placówki edukacyjnej świadczącej wysoką jakość usług i zapewniającej atrakcyjną ofertę edukacyjną przez realizację programów współpracy międzynarodowej.
Podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli
 
W projekcie będzie uczestniczyć 6 uczniów, wybranych z klas, zainteresowanych innowacyjnymi metodami z zakresu kształcenia językowego oraz zawodowego. Uczniowie powinni wykazać się również znajomością języka angielskiego na poziomie przynajmniej B1. Wszystkie spotkania, zajęcia, warsztaty będą się odbywać w języku angielskim oraz hiszpańskim.
 
W pierwszej fazie wybrana grupa uczniów zostanie przygotowana merytorycznie przez mentorów do udziału w projekcie, poprzez wspólne spotkania, rozmowy, debaty, krótkie wykłady. W kolejnej fazie uczniowie spędzą 28 dni w Hiszpanii wraz z mentorami oraz specjalistami z branży turystycznej. Tym samym staną się Ambasadorami Projektu Erasmus+.
 
Poprzez te wszystkie działania będziemy realizować nasz podstawowy cel, czyli doskonalenie języka angielskiego i hiszpańskiego oraz zdobędziemy doświadczenie zawodowe w EU. Wspólnie spędzony czas umożliwi codzienną komunikację w tych językach, obniży barierę językową i przyspieszy edukację w tym zakresie. Na zakończenie projektu planujemy ankiety ewaluacyjne wśród uczniów i nauczycieli, dzięki którym uczniowie będą mogli wypowiedzieć się na temat metod oraz form realizowanych celów w przygotowanym E-booku.
 
Zainteresowany?
 
Pobyt na wymianie w szkole średniej to doświadczenie na całe życie. Jako uczeń wymiany masz szansę rozwinąć doświadczenie poza granicami swojego kraju. Ponadto zaliczysz praktyki zawodowe w Hiszpanii. Zapewne odnajdziesz różnorodność pośród nowych ekscytujących tematów naukowych, z którymi wcześniej nie miałeś jeszcze styczności. Może wypróbujesz nowe hobby i rozszerzysz swoje zainteresowania. Zdobędziesz wielu nowych przyjaciół, a relacje, które zawiążesz podczas wymiany, będą szczególne i odmienne od dotychczasowych. Staniesz się częścią nowej kultury i podejmiesz wyzwanie komunikowania się w obcym języku, do momentu aż zaczniesz nim płynnie władać. Otrzymasz po prostu ekscytujące doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.
 
Zespół Koordynatorów
 
*Zapoznaj się z załącznikami projektu. Wydrukuj i uzupełnij dokumenty oraz do dnia 5.01.2023 złóż osobiście. Pamiętaj, by załączyć wszystko prócz załącznika 2, 8 i 8A. Szczegóły są w regulaminie 🙂
 
Regulamin Rekrutacji 
Zał 1A. Ankieta rekrutacyjna dla nauczycieli

Zał. 2. Oświadczenie o rezygnacji

Zał. 1. Ankieta rekrutacyjna dla uczniów

Zał. 3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zał 4. Deklaracja uczestnictwa

Zał 5. Oświadczenie o dochodach

Zał 6. Oświadczenie dla rodziców/opiekunów prawnych

Zał. 7. Zgoda na wykorzystanie wizerunku (ang.)

Zał. 8. Zgoda na wyjazd dziecka zagranicę i leczenie (ang.)

Zał. 8A. Zgoda na wyjazd dziecka zagranicę i leczenie