Aktualności

Global Money Week 2023

17 kwietnia 2023

W ramach uczestnictwa w Global Money Week 2023 – Światowym Tygodniu Pieniądza, której organizatorem jest Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju — OECD Uczniowie naszej Szkoły na lekcjach języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości:
 

1. Brali udział w wykładzie online zatytułowanym: Psychology of money prowadzonym przez Pana Marcina Matyję-wykładowcę Akademii Leona Koźmińskiego. Dzięki spotkaniu nabrano świadomości, jak mądrze myśleć o pieniądzach, jak lepiej nimi zarządzać uwzględniając psychologię z jej emocjami i niuansami.
2. Uczniowie przystąpili do napisania quizu- potwierdzającego znajomość słownictwa w obszarze szeroko pojętej ekonomii.
3. Uczniowie klas drugich i trzecich na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości wykonywali krzyżówki z udziałem szeroko pojętej tematyki finansowej ze szczególnym uwzględnieniem ewolucji pieniądza. Dyskutowano na tema cech pieniądza jego poręczności, stabilności, trwałości, podzielności. Zaprojektowano banknoty 1000 zł – mając na uwadze cel edukacyjny, dzięki czemu osoby biorące udział w ćwiczeniu mieli poczuć wartość pieniądza w kontekście poszanowania czasu, aby taką kwotę zarobić.