Aktualności

Noc Muzeów 2017

18 maja 2017

W nocy z 17 na 18 maja br.  odbyła się cykliczna impreza „Noc Muzeów”.  Uczniowie klas wojskowych reprezentowali naszą szkołę przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa. Kadeci prezentowali zwiedzającym elementy umundurowania żołnierza wojsk lądowych, udzielali  instruktażu pierwszej pomocy oraz obchodzenia się z  bronią.
Licznie zgromadzona publiczność miała również okazję zapoznać się z historią tzw. Osi Saskiej i Grobu Nieznanego Żołnierza, posłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej
z Siedlec. Była zmiana posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zaprezentowana przez członków grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Historycznego „Cytadela” z Warszawy. W jednym z namiotów można było zobaczyć dokumentację związaną z życiem prywatnym i działalnością zawodową Józefa Piłsudskiego udostępnioną przez dyrekcję LXXVI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, którego patronem jest Marszałek. Dużą atrakcją był pokaz taboru motorowego przydzielanego Komendzie Garnizonu m. st. Warszawy, będącego w latach międzywojnia na wyposażeniu Centralnego Garażu Samochodowego Ministerstwa Spraw Wojskowych.
Opiekę nad uczniami klas wojskowych do godz. 22.00 sprawowały:  pani Agnieszka Marciniak i pani Emilia Kicun, później młodzieżą opiekowali się: pan Piotr Goruk-Górski, koordynator klas wojskowych i pani Mirosława Niewiarowska.