Aktualności

Pomagamy Ukrainie

2 marca 2022

Od poniedziałku, 28 lutego kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół nr 7 w Warszawie oraz strzelcy JS 19 44 im. ppor. Aleksandra Pudło działający przy ZS 7 włączyli się w działania władz Warszawy w niesieniu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Najpierw powstały punkty pomocy na warszawskich dworcach. Nasza dzielnica, Warszawa Wola wraz z Zarządem Transportu Miejskiego otrzymała zadanie zorganizowania punktu na Dworcu Zachodnim. Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy polega przede wszystkim na udzielaniu potrzebnych informacji, pokierowaniu do recepcji, doprowadzeniu do autobusu oczekującego na uchodźców, pomocy przy dzieciach, przeniesieniu bagażu czy wskazaniu odpowiedniego środka transportu. Nasza kadetka z 3 Lag (IV edycja CWKM) jest tłumaczką języka ukraińskiego.

Punkt pomocy na Dworcu Zachodnim pełni wolontariat całodobowo więc nasi pełnoletni kadeci i strzelcy są potrzebni również w nocy.

Nie tylko nasi kadeci i strzelcy pomagają. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję zakupu potrzebnych rzeczy. Został już wysłany na Ukrainę aparat do terapii podciśnieniowej ran NPWT sfinansowany przez nauczycieli. Wszyscy włączyli się w zbiórkę artykułów higieny osobistej, środków czystości, środków pierwszej pomocy, np. opatrunkowych, nowych kocy, pościeli i innych potrzebnych artykułów.

Wszyscy potępiamy agresję na niepodległą Ukrainę i dalej będziemy wspierać ukraińskich obywateli.