Aktualności

Święto 1. Bazy Lotnictwa Transportowego

8 października 2021

Na zaproszenia Pana płk. pil. Stanisława Kondrata – Dowódcy 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie, w dniach 4 i 5 października 2021 roku, przedstawiciele naszej Szkoły pod opieką Mirosławy Niewiarowskiej – kierownika szkolenia praktycznego oraz Artura Paszkiewicza – wychowawcy uczniów klas wojskowych wzięli udział w uroczystych obchodach Święta 1. Bazy.

5 października to dzień szczególny dla Jednostki. Dzień, w którym na mocy Decyzji Nr 62/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 marca 2012 roku 1. Baza Lotnictwa Transportowego w Warszawie corocznie obchodzi swoje Święto. Jednostka pod dowództwem Pana płk. pil. Stanisława Kondrata, przejęła sztandar i z honorem kultywuje dziedzictwo tradycji, przede wszystkim rozformowanej 1 Bazy Lotniczej – Bazy Lotniczej AK „Łużyce”. Wykonuje zadania nie do przecenienia – zdolność do zabezpieczenia i realizacji zadań transportu powietrznego naczelnych organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w każdej domenie i czasie, oraz posiada zdolności do zabezpieczenia logistycznego własnych pododdziałów i innych jednostek wojskowych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Sojuszniczych Sił Wzmocnienia realizujących zadania w rejonie odpowiedzialności Bazy.

Uroczystości na płycie Lotniska Wojskowego na Okęciu z udziałem Pana gen. bryg. pil. Wojciecha Pikuły – Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego poprzedziła uroczysta msza św. w Katedrze Polowej WP w intencji żołnierzy i pracowników Bazy celebrowana przez ks. płk. Bogdana Radziszewskiego, Wikariusza Generalnego Biskupa Polowego oraz ks. mjr. Marcina Jałochę.

Nasza Szkoła wystawiła Pododdział Reprezentujący Klasy Wojskowe Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza w ZS nr 7 w Warszawie wraz z Pocztem Sztandarowym Liceum. W imieniu Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, a przede wszystkim społeczności klas wojskowych w programie Ministra Obrony Narodowej, Pani Mirosława Niewiarowska – kierownik szkolenia praktycznego złożyła na ręce Pana Dowódcy 1. Bazy, lotnikom oraz wszystkim osobom, które codzienną pracą zabiegają o wysoką jakość Jednostki najlepsze życzenia.

„Niech mi będzie wolno podziękować za współpracę i życzyć, aby 5 października był szczególną okazją do radości, satysfakcji i poczucia, że jest się potrzebnym. Życzę dużo lotniczego szczęścia i bezpiecznych lotów”.

Foto: Mirosław Cyryl Wójtowicz, Tomasz Trzmielewski