W dniach 02-13 lipca 2018 roku odbyło się szkolenie poligonowe kadetów CXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza z ZS nr 7 w Warszawie. W pierwszym tygodniu szkolenie zaliczyli kadeci certyfikowanych klas mundurowych.
Przy merytorycznym wsparciu żołnierzy 7 kompanii piechoty zmotoryzowanej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz oddelegowanych żołnierzy naszej patronackiej Jednostki Wojskowej – Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach: szer. Łukasza Rogalskiego, Adriana Dąbrowskiego i Edwarda Boguckiego – kadeci pierwszego i drugiego rocznika realizowali program szkolenia poligonowego. Zazwyczaj w upale, intensywnie zdobywali i ćwiczyli umiejętności w działaniach taktycznych, szkoleniu ogniowym PCO, inżynieryjno-saperskim, z zakresu terenoznawstwa, obrony przed bronią masowego rażenia, z taktyki łączności, ceremoniału wojskowego oraz regulaminów wojskowych. Po południu doskonalili umiejętności z musztry.
7 lipca br. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Kombatantami i Sybirakami. Z panią Marią Jerenałek – wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sulęcinie, panem Tadeuszem Rzeszutkiem – reprezentującym Związek Sybiraków, Oddział w Sulęcinie, panem Bolesławem Karasiem – prezesem Związku Inwalidów Wojennych w powiecie sulęcińskim. Opowiedzieli nam swoje tragiczne wspomnienia z lat niemieckiej i sowieckiej okupacji oraz czasów przeżytych w Polsce Ludowej. Ciekawą historię przedstawił nam pan Tadeusz Rzeszutek. Jego brat Stanisław, wezwany do wojenkomatu (radzieckiej komendy uzupełnień) z poboru trafił do 1 brygady pancernej, do załogi czołgu 228. Losy załogi czołgistów, do której trafił pan Stanisław, stały się kanwą filmu „Czterej pancerni i pies”.
Wszystkim dziękujemy za wytrwałość, dobre humory, a przede wszystkim zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań. Postawa godna naśladowania.