Aktualności

„Porozmawiajmy o wojnie”

13 września 2017

13 września 2017r. kadeci klasy 2 Ld pod opieką wychowawczyni Mirosławy Niewiarowskiej oraz pani Emilii Kicun uczestniczyli w projekcje edukacyjno-historycznym „Porozmawiajmy o wojnie”. Udział w projekcie był możliwy dzięki zaproszeniu przez panią Betinę Dubiel z Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Projekt związany jest z obchodami 78. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i miał na celu przybliżenie młodzieży informacji dotyczących wydarzeń z 1939 roku, w szczególności z 13 września.
Pani Betina Dubiel wraz z żołnierzami z Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, przybliżyła nam termin „wojna” metodą warsztatów. Każda grupa, w oparciu o materiały przygotowane przez panią Betinę Dubiel, wypracowała własną definicję tego pojęcia.
Na zakończenie bardzo ciekawego i twórczego spotkania, szer. Mateusz Frasuniak z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia pokazał nam umundurowanie oraz uzbrojenie żołnierza z tamtych lat.
Bardzo dziękujemy za ponowne podjęcie współpracy z naszą szkołą w bieżącym roku szkolnym i zaproszenie nas na warsztaty.

http://klubdgw.wp.mil.pl/pl/2_712.html