Aktualności

Capsztyk Niepodległości

10 listopada 2019

10 listopada br., na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Warszawa, Pododdział uczniów klas wojskowych reprezentujący CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza w Warszawie, pod opieką Mirosławy Niewiarowskiej – koordynator klas wojskowych w naszym Liceum, uczestniczył w Capstrzyku Niepodległości.
Już tradycyjnie, w wieczór poprzedzający obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zbieramy się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie aby kontynuować przedwojenną tradycję ceremonii odbywających się w wigilię świąt wojskowych i narodowych.
Podczas uroczystości został odegrany i odśpiewany hymn Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie oficer Dowództwa Garnizonu Warszawa odczytał obwieszczenie Komendy Naczelnej Polskiej Organizacji Wojskowej z 10 listopada 1918 roku. Po Apelu Pamięci oddana została salwa honorowa, po której przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje najwyższych władz wojskowych złożyły kwiaty. W imieniu naszej społeczności szkolnej wiązankę złożyła Mirosława Niewiarowska – koordynator klas wojskowych wraz z przedstawicielami uczniów pierwszego i drugiego rocznika.