Aktualności

Lekcja historii w DGW

4 grudnia 2019

4 grudnia br. , w Dowództwie Garnizonu Warszawa, przedstawiciele uczniów trzeciego rocznika CWKM (3 Le) i uczniów pierwszego rocznika klasy wojskowej (1 Ldp), pod opieką Mirosławy Niewiarowskiej – koordynatorki klas wojskowych, uczestniczyli w szczególnej lekcji historii.
Lekcja rozpoczęła się złożeniem hołdu Bezimiennym Żołnierzom – złożeniem kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie Pan Adam Stasiński – Kustosz Sali Tradycji DGW przedstawił historię Grobu, przybliżając ciekawe wątki z różnych okresów jego istnienia – od powstania Grobu, do dnia dzisiejszego.

 

Po przejściu do Sali Tradycji Dowództwa, z delegacją spotkał się gen. dyw. Robert Głąb. Pan Generał odpowiadał na pytania uczniów ciekawych, np. jakie kwalifikacje trzeba posiadać aby rozpocząć pracę w Garnizonie, jakie jednostki podległe są dowódcy Garnizonu Warszawa ale i co skłoniło Pana Generała do służby wojskowej. Zdecydowana większość uczniów wiąże swoją przyszłość z mundurem, w jednostkach w szeroko rozumianym systemie bezpieczeństwa.

 

Pan Kustosz przedstawił bardzo ciekawą historię Garnizonu zwracając uwagę na zgromadzone unikalne pamiątki.

 

Jeszcze raz dziękujemy Panu Generałowi, za możliwość spotkania i pouczające „życiowe” wskazówki,  a Panu Kustoszowi za bardzo ciekawie opowiedzianą historię Grobu Nieznanego Żołnierza oraz historię Dowództwa Garnizonu Warszawa.