Aktualności

Nasze potyczki kulinarne z Little Chef

3 stycznia 2024

28 listopada klasa 3lb w związku z realizacją projektu : Mała zmiana lepsze jutro – zwiększenie zainteresowań uczniów w poszukiwaniu własnego ja – w ramach tegorocznych Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych odwiedziła siedzibę Szkoły kulinarnej Little Chef. Celem spotkania było zaznajomienie się z pojęciem visual eating – czyli jak to jest, że jemy wszystkimi zmysłami. W ramach zajęć dane nam było wysłuchać teorii jak i przejść do zadań praktycznych.
 

Reasumując jedzenie może stanowić formę sztuki, ponieważ wykorzystujemy odpowiedni- kształt, fakturę i kolor naszego dania, skłaniamy się do wywoływania emocji, można by rzec, że tworzymy naszą opowieść- a odpowiednie zaprezentowanie skłania nas do degustacji.
 
Tym spotkaniem, zakończony został projekt, którego realizacja przyniosła nam wiele emocji, dziękujemy wszystkim zaangażowanym a uczestniczącym życzymy podejmowania się inicjatyw, które będą mieć na celu samorozwój, doskonalenie siebie – nie ma nic istotniejszego, aniżeli próba poznania samego siebie, która może stać się inspirującą podróżą na całe życie.