Aktualności

Pamiętamy o patronie

2 listopada 2016

1 listopada – dzień pamięci i zadumy. W samo południe, w strugach deszczu,  przedstawiciele uczniów CXXV Liceum pod opieką wychowawczyni Mirosławy Niewiarowskiej zapalili znicz na grobie Waldemara Milewicza – patrona naszego Liceum.
Waldemar Milewicz był korespondentem wojennym. Od 1991 roku wyjeżdżał w te miejsca na ziemi, od których spokojni ludzie trzymali się z daleka. Relacjonował wydarzenia z terenów konfliktów zbrojnych – Bośni, Czeczenii, Kosowa, Abchazji, Rwandy, Kambodży, Somalii, Etiopii, Rumunii, Turcji czy Hiszpanii.  Znany jest m.in. dzięki serii reportaży pt. Dziwny jest ten świat.
Zginął w 2004 roku w Iraku, gdy samochód polskiej ekipy dziennikarzy jadącej z Bagdadu do Karbali i Nadżafu ostrzelano z broni maszynowej. Urna z jego prochami spoczęła na Warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas uroczystości pogrzebowych odegrano utwór I Feel You  zespołu Depeche Mode, który bardzo lubił.
Waldemar Milewicz patronem CXXV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie został uchwałą Rady Warszawy z dnia 12 września 2005 roku.