Aktualności

Uczniowie o Waldemarze Milewiczu dla „Press”

16 września 2016

16 września 2016 roku pani Renata Gluza, dziennikarka magazynu „Press” , spotkała się z uczniami klasy 1La i ich wychowawczynią Aneta Tarnowską, aby porozmawiać o Waldemarze Milewiczu.
Mieliśmy okazję posłuchać wspomnień o patronie naszej szkoły od osoby, która znała go bezpośrednio, ponieważ zetknęła się z nim na swojej drodze zawodowej. Dowiedzieliśmy się, jakim charyzmatycznym człowiekiem był Waldemar Milewicz, jak irytował dziennikarzy swoją odmiennością, jakie miał podejście do zawodu i do niebezpieczeństw, które towarzyszyły mu w pracy korespondenta wojennego. Po jego śmierci w Iraku zmieniły się zasady traktowania dziennikarzy na wojnie, a kamizelka z napisem „Press” stała się tarczą strzelniczą.
Celem naszego spotkania z panią redaktor było udzielenie jej odpowiedzi na pytania o to, jak postrzegany jest Waldemar Milewicz przez młodych ludzi, z jakimi wartościami kojarzy się on sam i jego praca. Wywiad z uczniami posłuży do napisania artykułu, który będziemy mogli przeczytać w grudniowym magazynie „Press”.