Aktualności

Wizyta szkoły partnerskiej z Izraela

18 marca 2017

18 marca  2017 roku, już po raz trzeci, gościliśmy młodzież ze szkoły Ben Gurion Emek- Hefer z Izraela. Nasza szkoła w 2011 rozpoczęła realizację projektu  „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, który jest realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela, Instytutem Polskim w Tel Awiwie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie.
W ramach tego projektu gościliśmy 100 uczniów ze szkoły Emek-Hefer w Izraelu wraz z dyrekcją i nauczycielami. Pomimo soboty, przywitało naszych gości ponad 70 uczniów Zespołu Szkół nr 7 wraz z gronem pedagogicznym.
Głównym punktem spotkania były warsztaty poświęcone życiu Ireny Sendlerowej. Ponadto, w ramach integracji odbyła się nauka tańców izraelskich. Warsztaty zostały przygotowane przez Ewelinę Beńko-Kaczkowską (nauczycielkę Zespołu Szkół nr 7) oraz  Efrat Eshkedy (nauczycielkę z Izraela), natomiast nauczyciele z naszej szkoły: Magdalena Pomagalska, Anna Bednarczyk-Iwanek, Ewelina Giedyk, Aneta Balko-Dębska, Edyta Kautsch oraz Mariusz Chabasiński podjęli się ich realizacji. Spotkanie było wspaniałą okazją do:
•    poznania innej kultury
•    zawarcia nowych znajomości z uczniami z Izraela
•    „szlifowania” języka angielskiego (całe spotkanie odbyło się w tym języku)
•    świetnej zabawy
Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się za dwa lata.