Aktualności

Wyjazd integracyjny pierwszych klas wojskowych

14 października 2016

W dniach 10 – 14 października br. uczniowie pierwszych klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w obozie integracyjnym, który odbył się w Międzynarodowym Ośrodku Integracji Młodzieży YMCA w Kurnędzu.
Ośrodek położony jest w lesie, w zakolu rzeki Pilicy, w otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego w województwie łódzkim i zajmuje powierzchnię ponad 15 ha z dala od ruchliwych dróg i „uroków” cywilizacji.
Uczniowie pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia FIA (Fideles et Instricti Armis), Organizacji Proobronnej oraz uczniów z kl. 3 Le przeszli szkolenie unitarne, realizując program wyszkolenia ogólnowojskowego. Podstawowym jednak celem wyjazdu była integracja wewnątrzklasowa oraz wypracowanie struktury dowodzenia na wzór wojskowej. Młodzież zapoznała się z rolą i obowiązkami poszczególnych szczebli dowodzenia. Uczniowie mieli zorganizowany czas przez 24 godziny na dobę. O 6 rano zaprawa fizyczna, później Służba Dyżurna, zajęcia z terenoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa, budowy, postaw strzeleckich. Szczególną „atrakcją” były nocne alarmy bojowe.
Ostatniego dnia odbyło się szkolenie strzeleckie z broni palnej Glock 17 i kbk AK na strzelnicy.